Czarne paznokcie – uniwersalny kolor pasujący do wszystkiego

Kiedyś uważano, że czarne paznokcie nie do końca dobrze się prezentowały. Kojarzyły się ze źle wykonaną stylizacją, brudem czy też paznokciami zaniedbanymi. Jednak czas ten minął bezpowrotnie. Obecnie czarny manicure to absolutny strzał w dziesiątkę.

Nie przesadź z długością

Decydując się na stylizację paznokci nigdy nie zaczynamy od określenia koloru. Stylistka w pierwszej kolejności pyta nas o długość. Wiele kobiet wychodzi z założenia, że im dłuższe paznokcie, tym lepiej. Jednak tak to nie działa. Musimy mieć to na względzie. Czasami długie paznokcie wyglądają jak szpony i są bardzo wulgarne.

W związku z tym nie powinnyśmy przesadzać z długością naszych paznokci. Jest to niezwykle ważne. Wówczas nawet najpiękniejszy kolor paznokci będzie wyglądał źle.

Czarny to kolor uniwersalny

Kolor czarny bardzo podobnie jak kolor biały jest kolorem uniwersalnym. Jak się łatwo domyśleć, czarne paznokcipasują do wielu stylizacji oraz do wielu okazji. Jest to bardzo ważny aspekt.

Wiele kobiet jeszcze nie jest przekonanych do tego koloru. Jednak najczęściej wygląda to w ten sposób, że jak raz się zrobi czarny manicure, to będziemy bardzo chętnie do niego wracały. Jeśli chcemy nieco zaszaleć to możemy pokusić się o różnego rodzaju połączenia z innymi kolorami. Świetnym połączeniem są także czarne paznokcie z brokatem złotym czy też ze srebrnym brokatem.

Możliwości jest sporo. Warto zaufać stylistce czy też pokusić się o inspiracje znalezione w Internecie. Naprawdę wiele jest możliwości. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie.