Poliester co to jest za materiał oraz jakimi zaletami może się pochwalić?

Nie da się ukryć, że przemysł odzieżowy wykorzystuje niezmiernie chętnie poliester w produkcji wielu ubrań. Z poliestru powstają nie tylko sportowe ubrania, ale także bluzki, kurtki, sukienki koktajlowe czy też nawet bielizna. Poliester co to jest za materiał? Przekonajmy się.

Najważniejsze informacje o poliestrze

Poliester co to jest za materiałTak naprawdę walory ubrań wykonanych z poliestru są bardzo liczne oraz także trudne do przecenienia. Jednak warto wiedzieć, że tkaniny powstałe z włókien syntetycznych również mają pewne wady. Jednak skupmy się na zaletach.

Zalety poliestru

Na pewno poliester ma masę zalet. Pierwszą z nich jest wysoka wytrzymałość. Ubrania wykonane z poliestru w żadnym wypadku się nie odkształcają i prawie w ogóle się nie gniotą. Poliester jest także łatwy w samej pielęgnacji. Jak najbardziej ubrania poliestrowe prać można w pralce. Na pewno się nie kurczą w praniu, a do tego szybko schną i nie wymagają prasowania.

Ubrania wykonane z poliestru są także tanie. Najtańsze koszuli poliestrowe dostaniemy już za jakieś dwadzieścia czy też trzydzieści złotych. Ubrania te są także odporne na grzyby, pleśnie oraz mole.

Możemy także liczyć na odporność na plamy. W związku z tym, że poliester nie chłonie wody, poliestrowe ubrania odporne są na plamy z kawy, soków, krwi czy też wina. Musimy także wspomnieć o niskiej higroskopijności. Ubrania z poliestru chłoną w bardzo małym stopniu wodę, dlatego śmiało możemy je ubierać podczas deszczu. Jak widać na załączonym obrazku poliester ma masę zalet.