Bartłomiej Topa w służbie innym.

Aktor Bartłomiej Topa prócz odgrywania w wielu prominentnych filmach i serialach jak „Wesele” czy „wataha” troszczy się o tych, którzy prowadzą mniej szczęśliwe życie. Wystąpił on w wielu spotach poszerzających świadomość na temat np. autyzmu czy HAE. Topa nie boi się poruszania trudnych, skomplikowanych tematów dotyczących chorób psychicznych, uzależnień, autyzmu czy spraw politycznych. Jego zaangażowanie na rzecz szerzenia świadomości o HAE trudno jest przecenić. Ta mało znana choroba z powodu tego, jak zmienia chorych, jest często wyśmiewana i nietraktowana poważnie zarówno przez otoczenie, jak i nawet samych lekarzy. Czas diagnozy w Polsce jest liczony w latach.

Tragiczna przeszłość.

Gotowość aktora do niesienia pomocy może mieć związek z cierpieniem, którego sam doświadczył. W wieku 7 miesięcy odszedł syn Topy. W wyniku tego traumatycznego przeżycia artysta odszedł od swojej żony i drugiego syna Antka. Wielokrotnie w wywiadach wspominał, że decyzja ta była konieczna, jednak rozstanie z drugim synem jest dla niego bardzo bolesne. Niedawno jednak w życiu osobistym Bartłomieja pojawiły się nowe promyki szczęścia. Aktor zakochał się w Gabrieli Mierzwiak, z którą doczekał się niedawno dwóch córeczek. Para jest ze sobą i tworzy szczęśliwą rodzinę.

Nie każdy aktor urodził się jednak z takim talentem jak Bartłomiej Topa. Nie da się zaprzeczyć, że laureat licznych nagród, który specjalne wyróżnienie odebrał nawet z rąk samego Machulskiego, udowodnił ponadprzeciętne zdolności. Nie każdy człowiek ma szczęście być nimi obdarzony, Topa być może potrafił je po prostu rozwinąć. Fortuna jednak jest nieprzewidywalna i mimo ogromnego powodzenia w życiu zawodowym artysta musiał się mierzyć tragedią w życiu prywatnym.