Krakowska perła orientu: odkrywamy najlepszy 'Chińczyk’ w mieście

Swingujące lampiony, mnóstwo kolorowych dekoracji, zapachy tajemniczych przypraw unoszące się w powietrzu, a dookoła gwarowo przepływający ruch ludzki miasta. Biegnie się na lekcję, spotkanie biznesowe czy do galerii sztuki, a tu nagle wpada się w nieznane, fascynujące uniwersum pełne orientalnych smaków i aromatów. 'Chińczyk’, jak na naszej polskiej ziemi, można znaleźć w każdym większym mieście, ale jest coś magicznego w tym jednym, szczególnym w Krakowie – najzwyczajniej nazwanym Najlepszym chińczykiem w Krakowie!

Kraków na dobre zasłynął ze swoich gastronomicznych atrakcji. Małopolski rynek kulinarny oferuje coś zarówno dla miłośników tradycyjnej polskiej kuchni, jak i dla poszukiwaczy egzotycznych smaków, a Iskryńska Dzielnica Kulinarna przyciąga zapaleńców dokonujących kulinarnych podróż po świecie. Bez wątpienia, jeden z jej kulminacyjnych punktów to krakowska ‘perła orientu’.

Otoczone drzewami i starymi kamienicami, w sercu Krzemieńca, mieści się najciekawsza i najbardziej godna polecenia krakowska restauracja chińska. Nie mogę nie wspomnieć magicznej atmosfery tego miejsca; zaskakująco przestronny wnętrze z typowo chińską dekoracją wprowadza w ten niesamowity klimat ucztowania w królewskim pałacu.

Choć z zewnątrz budynek wygląda niewinnie, w środku kryje prawdziwy skarb. Interesująca architektura, oryginalne, drewniane meble i niesamowite detale wywołują uczucie, jakbyś przeniósł się w czasie i przestrzeni prosto do starożytnej dynastii Tang, gdzie na każdym kroku wita Cię uśmiechnięty, różanecznikowy Buddha.

Menu Najlepszego chińczyka w Krakowie jest bogate i różnorodne, składa się z tradycyjnych, klasycznych dań chińskich oraz autorskich propozycji szefa kuchni. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem kurczaka w sosie słodko-kwaśnym, ryby w sosie czosnkowym czy wegetariańskich pierożków, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Długoletni szef kuchni, który pochodzi z regionu Syczuan w Chinach, z ogromną pasją i zamiłowaniem tworzy prawdziwe arcydzieła kulinarii. Jego tajemnica tkwi nie tylko w starannie dobranych składnikach, ale także w unikalnym połączeniu smaków, które są zaskakujące, wyważone i niepowtarzalne. Dlatego nie możemy się oprzeć pokusie, aby raz jeszcze odwiedzić to miejsce i dać się ponieść szalonemu kulinarnemu szaleństwu.

Najlepszy „Chińczyk” w Krakowie stanowi prawdziwą atrakcję dla wszystkich tych, którzy pragną rozbudzić swoje kubki smakowe za pomocą egzotycznych smaków Dalekiego Wschodu bez konieczności opuszczania pięknej krakowskiej starówki. Dlatego jeżeli jesteś w Krakowie – nie możesz sobie odmówić wizyty w tej kulinarnym rajskim ogrodzie.