Wcierka z kozieradki – na jakie efekty możemy liczyć?

Wcierka z kozieradki na włosy jest tanim, łatwym oraz co najważniejsze skutecznym sposobem na wypadanie włosów. Nasiona kozieradki wykorzystuje się między innymi do walki z łupieżem, przetłuszczającymi się włosami, cienkimi, suchymi oraz łamliwymi włosami. Przepis na przygotowani wcierki jest niezwykle prosty.

Efekty są spore

Wcierka z kozieradki jest doskonałym sposobem na walkę z traceniem włosów. Kiedy włosy są cienki, słabe, zniszczone oraz wypadają, to jak najbardziej warto sięgnąć po kozieradkę. Po jej regularnym stosowaniu możemy liczyć na to, że skóra na głowie nie będzie się łuszczyła, a na dodatek nie będzie swędziała. Włosy co więcej staną się mocne, sprężyste oraz zaczynają gęstnieć.

W jaki sposób stosować kozieradkę?

Gotowa już kozieradka jest bardzo łatwa w stosowaniu. Wystarczy, że ją dokładnie wetrzemy w skórę głowy (najlepiej każde z pasm osobno, aby nie pominąć żadnej przestrzeni) i pozostawić na głowie między jedną a trzy godziny. Wiele osób poleca nam zastosowanie wcierki z kozieradki na całą noc. Wówczas rano możemy zmyć miksturę. Na pewno przez całą noc wniknie już w cebulki naszych włosów.

Wcierkę możemy także aplikować strzykawką bez igły czy też dozownikiem. Miksturę trzymać najlepiej na głowie pod turbanem z ręcznika czy też pod czepkiem foliowym. Dla niektórych osób sam zapach kozieradki może się wydawać drażniący. Dlatego też osoby po upłynięciu czasu wymaganego maski mogą ją czym prędzej zmyć szamponem. Najważniejsze jest to, że efekty zauważymy niezwykle szybko.