Kim jest Kamila Kamińska?

Kamila Kamińska pochodzi z Warszawy i urodziła się w 1988 roku. Od 2010 aktywnie gra w filmach i serialach telewizyjnych, zyskując sobie miano aktorki lubianej przez publiczność, ale i przez reżyserów. W 2021 roku, w czasie pandemii urodziła córkę Jaśminę (ze związku z Michałem Mayerem), a cała historię porodu w tych trudnych czasach można wysłuchać w jej relacji na kanale Youtube.

Kamila Kamińska – osiągnięcia i przegląd filmowy

W roku 2014 Kamińska ukończyła Wydział Aktorski prestiżowej PWSFTViT w Łodzi.

Pierwszymi rolami aktorki były gościnne występy w różnego rodzaju produkcjach serialowych i telewizyjnych, tu m.in. w „To nie koniec świata” i „Hotelu 52” w 2013 czy w lubianych przez widzów „Przyjaciółkach” oraz „Na dobre i na złe” w roku 2016.

Wybrane filmy: 2014 „Karuzela”, 2016 „Strażacy”, „Druga szansa”, „Belfer”, „Czułość”, „Powiedz tak!”

Rok 2017 był dla aktorki ważnym przełomem. To właśnie wtedy na ekrany wszedł film fabularny „Najlepszy”, w którym zagrała swoją pierwszą ważną rolę, a jej debiut doceniono na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W kategorii profesjonalnego debiutu aktorskiego otrzymała bezcenną statuetką i została laureatką Festiwalu. Po „Najlepszym” przyszły role w „Listach do M.3”, „Sztuce kochania” (również rok 2017), „W rytmie serca” oraz w „Diagnozie” – w 2018, oraz w 2019 „Półwieku poezji później” czy „Miłość i miłosierdzie”.

Kamila Kamińska prowadzi konto na Instagramie, na którym dzieli się ze swoją publiką zarówno zdjęciami z życia prywatnego, zawodowego, jak i zdjęciami z licznych podróży. Obserwuje ją ponad 122 000 followersów.